Sponsorem tytularnym ARENA OSTRÓW jest firma 3MK Protection

Kongres Świadków Jehowy

Jeden z największych organizatorów kongresów na świecie, czyli Świadkowie Jehowy, tego lata zorganizuje w Polsce aż 32 kongresy w 19 polskich miastach, jeden z nich odbędzie się
w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku odbędą się one pod hasłem „Głośmy dobrą nowinę!”, a spodziewana liczba uczestników w całym kraju to ponad 125 tysięcy osób!

Kongresy Świadków Jehowy każdego roku przyciągają prawdziwe tłumy. Chociaż samych wyznawców jest na świecie około 9 milionów, to w zeszłym roku na organizowanych przez nich wydarzeniach tego typu pojawiło się niemal 13 milionów osób! W Polsce Świadkowie Jehowy na lokalizacje kongresów w okresie od czerwca do sierpnia wybrali najbardziej atrakcyjne areny
i obiekty w 19 miastach.

Jeden z nich to 3MK ARENA OSTRÓW, gdzie kongres odbędzie się w dniach 19 do 21 lipca 2024.

Świadkowie Jehowy podczas kongresu w Ostrowie Wlkp. / fot. JW.ORG

 

Piotr Rajzner, rzecznik Świadków Jehowy-region wielkopolski, powiedział:

– W ubiegłym roku z kongresu w Ostrowie Wielkopolskim skorzystało około 2700 osób.

Cieszymy się, że również w tym roku wielu mieszkańców Ostrowa Wielopolskiego i okolic będzie miało możliwość wysłuchać praktycznego programu i przebywać w miłym towarzystwie . Chcemy, by uczestnicy mogli odebrać cały program w komfortowych warunkach, dlatego kongres odbędzie się w 3MK ARENA OSTRÓW.

Niewątpliwie te trzydniowe wydarzenia organizowane przez Świadków Jehowy to nie tylko dodatkowe grupy pozytywnie usposobionych turystów dla miast, ale i spory zastrzyk gotówki dla lokalnych, ostrowskich sklepów, restauracji czy hoteli, w których goście będą wydawać pieniądze. Oprócz Ostrowa Wielkopolskiego takie kongresy odbędą się jeszcze między innymi w Warszawie, Sosnowcu, Olsztynie i w innych miastach całego kraju.

Kongres Świadków Jehowy w Ostrowie Wielkopolskim będzie trwał trzy dni, od piątku do niedzieli. Co ciekawe, przed wyjazdem na takie wydarzenie we wszystkich zborach Świadków Jehowy w Polsce i na świecie uczestnicy oglądają kilkuminutowe wideo „Przypomnienia dotyczące kongresów”. Co w nim można zobaczyć? Na przykład… jak we właściwy sposób korzystać z usług hotelowych, w tym żeby pamiętać o napiwkach dla obsługi. To niewątpliwie sprawia, że Świadkowie Jehowy stają się pożądanymi gośćmi w wielu hotelach. To wideo może zobaczyć każdy w ich oficjalnym serwisie internetowym JW.ORG pod tym linkiem.

 

 

Świadkowie Jehowy przybywają z dziećmi na  kongres w Ostrowie Wlkp. / fot. JW.ORG

 

Według zapowiedzi organizatorów tegoroczny program ma być praktyczny i zachęcający dla wszystkich uczestników. Jak wyjaśnia Piotr Rajzner:

– W dzisiejszych czasach słyszymy wiele złych wiadomości, które mogą nas przytłaczać, natomiast podczas tego kongresu skupimy się na pozytywnych tematach z Biblii. Będziemy mogli zobaczyć pierwszy odcinek nowej opowieści filmowej „Dobra nowina według Jezusa”. Dowiemy się, czym jest ta dobra nowina  i jaki może mieć   wpływ na nasze życie.

Niewątpliwie te trzydniowe wydarzenia organizowane przez Świadków Jehowy są godne uwagi dla wszystkich, którym bliska jest osoba Jezusa. Przed kongresem, Świadkowie Jehowy z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic biorą udział w kampanii mającej na celu zaproszenie mieszkańców do skorzystania z programu. Warto podkreślić, że wszystkie kongresy Świadków Jehowy są otwarte dla publiczności, wstęp jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy.

W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie po 130 latach są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tys. wyznawców.

Dowiedz się więcej:

Zobacz zwiastun kongresów na rok 2024 – wideo.
Jak wyglądają kongresy Świadków Jehowy? – wideo.
Zobacz program kongresu w roku 2024 i znajdź najbliższa lokalizację – link.

Główne foto: Kongres Świadków Jehowy w 2023 – 3MK Arena Ostrów/ fot. JW.ORG