Sponsorem tytularnym ARENA OSTRÓW jest firma 3MK Protection

Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy

Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy królować będą podczas tegorocznego koncertu w ramach Ostrowskich Dni Seniora. Wydarzenie odbędzie się 7 października o godzinie 17:00 w 3mk Arenie Ostrów w Ostrowie Wielkopolskim.

Don Vasyl jest romsko-polskim poetą, animatorem ruchu kulturalnego polskich Cyganów. Jego wiersze ukazały się w dwóch zbiorach poezji „Kujawy piórem malowane” (1995) oraz „Twórcy regionu 2” (1996). Sam jest autorem tomiku wierszy „Pasażerowie niebieskiego taboru” (1998, wznowienie 2005) oraz śpiewnika „Piosenki Don Vasyla – Jedno jest niebo dla wszystkich” (2007) a także twórcą monologu Cyganki do spektaklu „Mam na imię Psyche” w reżyserii Marka Wysockiego, w wykonaniu Anny Marii Grabińskiej. Premiera spektaklu odbyła się 10 lat temu.

Dwie ostatnie solowe płyty Don Vasyla „Niech pędzą konie” z 2011 roku oraz „Gdzie moja młodość” z 2013 roku zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem przez fanów nie tylko muzyki cygańskiej. Grupa Don Vasyl & Roma Don Vasyl jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku – największego festiwalu Romów w Europie.

Podczas koncertu w 3mk Arenie Ostrów zabrzmią największe przeboje Don Vasyla, które wprowadzą uczestników w pogodny, biesiadny nastrój. Koncert odbędzie się 7 października. Bilety na wydarzenie organizowane przez OCK dostępne na www.biletserwis.pl.

 

 

Data wydarzenia:
2023-10-07
Godzina rozpoczęcia:
17:00