Sponsorem tytularnym ARENA OSTRÓW jest firma 3MK Protection

Jesienne sprzątanie Ostrowa Wielkopolskiego

Wraz z grupą Ostrów – Lubimy pomagać, już w najbliższy piątek, ruszamy z akcją „Jesienne sprzątanie Ostrowa Wielkopolskiego”. Dziś koordynatorzy poszczególnych grup odebrali koszulki i specjalne pakiety. Od jutra ruszamy w miasto! Kontenery na odpady ustawione zostaną na ostrowskich Piaskach, na osiedlu Zębców, obok ArenaOstrów, Stadionu Miejskiego, w Parku 3 maja oraz na Kozim Borku.

Tworzone będą także punkty mobilne – w momencie zebrania dużej ilości worków z daleka od kontenera, koordynator wysyła zdjęcie do Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami, a spółka odbiera je ze wskazanego miejsca.Punktem kulminacyjnym akcji będzie sobotni Ekologiczny Festyn Rodzinny w Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Waryńskiego, który potrwa od godz. 14 do 19. Czeka nas tam mnóstwo atrakcji – m.in. animacje dla dzieci, dmuchane zamki, rozgrywki sportowe. Przeprowadzona zostanie też zbiórka drobnego sprzętu elektronicznego i elektrycznego oraz baterii.

Pokażemy także fotopułapki – to pokłosie wiosennej akcji, podczas której sprzątający nie raz natknęli się na pozostawione w lesie śmieci. Dzięki nim zobaczymy, kto wywozi odpady do lasu. Do akcji dołączyły ostrowskie spółki komunalne, harcerze, kluby sportowe, rady osiedli, urzędnicy Urzędu Miejskiego, seniorzy i inni mieszkańcy naszego miasta. Wsparł ją także market OBI.

Jej pomysłodawcą jest radny Szymon Matyśkiewicz. Warto wspomnieć, że w wiosennej edycji zebrano ponad 9 ton śmieci, a w akcji wzięło udział blisko 1700 osób. To niezwykle ważna akcja ekologiczna, do której wszystkich Was serdecznie zapraszam.

Do zobaczenia!

umostrow.pl / fb Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek