Sponsorem tytularnym ARENA OSTRÓW jest firma 3MK Protection

Wielkie otwarcie Areny Ostrów

Do otwarcia Areny Ostrów pozostało:

Widowiskowe show, koncert nagradzanego artysty oraz mecz na otwarcie koszykarskiego sezonu – Wielkie Otwarcie Areny Ostrów zapowiada się niezwykle emocjonująco. Warto zaznaczyć już teraz te dni w kalendarzu – 10,11,12 września – dokładnie wtedy oficjalnie otworzymy obiekt, na który Ostrów Wielkopolski czekał lata. 

– Z wielką radością, dumą i satysfakcją zapraszam na Wielkie Otwarcie Areny Ostrów. To tu kultura gra ze sportem, więc takie będzie też otwarcie obiektu, na który ostrowianie czekali tak długo.To będą trzy dni pełne emocji i wzruszeń podczas których chcemy pokazać Wam możliwości tego obiektu. Pragniemy Arenę Ostrów zaprezentować mieszkańcom naszego miasta oraz gościom, przyjaciołom Ostrowa Wielkopolskiego – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Pierwszy dzień Wielkiego Otwarcia będzie muzyczno – widowiskowym show z pokazem laserowym, pirotechniką sceniczną, występem grupy tanecznej oraz muzycznym popisem duetu Mavi & Aretha – skrzypaczki i saksofonistki, które współpracują z topowymi gwiazdami popu i podbijają swoimi występami kluby w całej Polsce, jak i za granicą. Tego dnia będziemy chcieli pokazać wszystkie możliwości Areny Ostrów i nareszcie, razem móc się cieszyć z tego, że mamy taki obiekt w mieście.

Piątkowe święto dedykowane jest mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego. Zaproszenia na to wydarzenie otrzymają m.in. przedstawiciele różnorodnych organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, które funkcjonują na terenie naszego miasta, a także seniorzy, przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego w Ostrowie Wielkopolskim, służby mundurowe, w tym także strażacy ochotnicy, do reprezentantów rad osiedli. Ostrowskie Rady Osiedli otrzymają także pulę zaproszeń do rozdysponowania wśród mieszkańców. Zaproszenia dedykowane poszczególnym grupom to uhonorowanie ostrowian, którzy pracują na rzecz naszego miasta i angażują się w publiczne sprawy Ostrowa Wielkopolskiego. 

Dzień drugi to spotkanie ze znakomitym wokalistą Kubą Badachem. To będzie koncert niezwykły, jakich niewiele zostało zagranych do tej pory i jakich nie gra się na co dzień – będzie to występ w pełnym składzie zespołu Kuby Badacha z Orkiestrą Kameralną l’Autunno. To orkiestra, która współpracowała m.in. z Jose Carrerasem, Andrea Bocellim czy Montserrat Cabballe. Ten koncert będzie poświęcony Andrzejowi Zausze, w wyjątkowym roku 30. rocznicy tragicznej śmierci Andrzeja Zauchy, jednego z najwybitniejszych i najbardziej naturalnych artystów polskiej sceny muzycznej.

Bilety na koncert Kuby Badacha są dostępne na platformie https://biletserwis.pl/e/arena-ostrow-otwarcie/ do wyczerpania puli, a w poniedziałek, 23 sierpnia, w godzinach od 14 do 18 w punkcie sprzedaży w Arenie Ostrów, również do wyczerpania puli biletów. Bilety są dostępne w atrakcyjnej cenie 20 złotych. 

– Zależało nam na tym, by był to koncert, który połączy pokolenia, a więc z jednej strony nieodżałowany Andrzej Zaucha, z drugiej Kuba Badach, do którego wzdychają dziewczęta i kobiety w całej Polsce – zaznacza Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

To dwa wydarzenia muzyczne, ale podczas otwarcia Areny możemy liczyć również na sporą dawkę emocji sportowych. 

– Niedziela, trzeci dzień Wielkiego Otwarcia, będzie równie wyśmienita. Będziemy rozpoczynać nowy sezon jako Mistrz Polski. W inauguracyjnym meczu zagramy z odwiecznym rywalem WKS Śląskiem Wrocław, aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski. To będzie idealny moment, by w pięknej i szczęśliwej dla nas Areny otworzyć nowy sezon. Będzie to sezon w którym chcemy ponownie wywalczyć tytuł Mistrza Polski, ale już w obecności kibiców. Będzie to również sezon, w którym zawitamy na europejskich salonach w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Ten pierwszy mecz sezonu będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem dla kibiców – podkreśla Bartosz Karasiński, prezes klubu Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. 

Arena Ostrów to zdecydowanie wielkie emocje sportowo – kulturalne. Otwarcie obiektu to dopiero początek kulturalnej jesieni w Ostrowie Wielkopolskim.

– Koszykarze Arged BM Slam Ostrów Wielkopolski i piłkarze ręczni KPR Ostrovia z pewnością wypełnią sportową część na wysokim poziomie. Na Arenie nie zabraknie także wydarzeń kulturalnych. Potwierdzony mamy już występ kabaretu Neo-Nówka, ale do końca roku planujemy do 10 imprez kulturalnych z topowymi nazwiskami z polskich scen, to m.in. Sanah, czy Sylwia Grzeszczak, z którą właśnie podpisaliśmy umowę, ale zapewniam, że repertuar muzyczny trafi w gusta każdego. Szczegóły już wkrótce – mówi Zbigniew Trzoska, prezes Ostrowskich Inwestycji Sportowych. 

Organizatorem Wielkiego Otwarcia Areny Ostrów jest Ostrowskie Centrum Kultury przy współpracy z Urzędem Miejskim Ostrowa Wielkopolskiego i spółką Ostrowskie Inwestycje Sportowe.

umostrow.pl / arenaostrow.pl

Informacje na WIELKIE OTWARCIE ARENY OSTRÓW


🔻Drodzy Goście, Aby ułatwić Wam dotarcie na WIELKIE OTWARCIE ARENY OSTRÓW, oprócz naszego parkingu przed budynkiem Areny przygotowaliśmy dla Was wykaz alternatywnych miejsc gdzie możecie zaparkować swój samochód.
Postój w tych miejscach jest bezpłatny.


👉CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO – WOJSKA POLSKIEGO 22 odległość 200m
– czas dojścia 2 min 51°39’04.5″N 17°48’34.9″E – Mapy Google


👉UL. BROWARNA – wjazd od strony Alei Słowackiego Odległość 300 m
– czas dojścia 4 min 51°39’16.9″N 17°48’32.0″E – Mapy Google


👉OSTROWSKIE CENTRUM KULTURY – WOLNOŚCI 2 (parking od strony raszkowskiej)Odległość 500 m
– czas dojścia 6 min 51°39’07.7″N 17°48’40.2″E – Mapy Google


👉TARGOWISKO MIEJSKIE – TARGOWA 1 (miejsca wyznaczone na mapie kolorem zielonym) Odległość 1100 m
– czas dojścia 13 min 51°38’44.2″N 17°48’36.8″E – Mapy Google


👉KONKATEDRA – PLAC ROWIŃSKIEGO Odległość 1100 m
– czas dojścia 14 min 51°38’53.9″N 17°49’08.6″E – Mapy Google


👉URZĄD MIEJSKI – ALEJA POWSTAŃCÓW 18 Odległość 1500 m
– czas dojścia 18 min 51°38’48.3″N 17°49’13.0″E – Mapy Google


🔻Zachęcamy również do korzystania z komunikacji miejskiej dzięki której dotrą Państwo do Centrum Przesiadkowego znajdującego się obok Areny Ostrów.

🔻Również w środku będzie czekała na Państwa pomoc. W razie jakichkolwiek pytań czy informacji odnośnie sektorów, punktów gastronomicznych itp. będą do Państwa dyspozycji wolontariusze, którzy chętnie pomogą, udzielą wszelkich informacji i pokierują na dany sektor.
Zapraszamy!!

Tak powstawała ARENA OSTRÓW