Sponsorem tytularnym ARENA OSTRÓW jest firma 3MK Protection

WODECKI TWIST – Sweet 90′

Klasyka polskiej rozrywki w młodych rękach! Wodecki Twist to projekt, który powstał w ramach festiwalu o tej samej nazwie, odbywającego się corocznie w Krakowie. Teraz muzyka jednego z najpopularniejszych polskich wokalistów – Zbigniewa Wodeckiego – w nowych aranżacjach i wykonywana przez młodych artystów trafia do publiczności w całej Polsce. Jeden z koncertów odbędzie się 30 września w 3mk Arenie Ostrów o godzinie 19:00.

Idea pielęgnowania pamięci twórczości Zbigniewa Wodeckiego cieszy się ogromnym entuzjazmem publiczności. Rearanżowanie jego twórczości przez artystów o różnych wrażliwościach i muzycznych korzeniach sprawia, że koncerty w ramach festiwalu Wodecki Twist są atrakcyjne dla wielu pokoleń. Piosenki Zbigniewa Wodeckiego rozbrzmiewają w nowych, słonecznych interpretacjach. Myślą przewodnią projektu jest styl lat 90-tych, a młodych artystów zaprasza na scenę producent muzyczny Kamil Pater.

Doprawione samplami, kolorowe wersje piosenek Zbigniewa Wodeckiego można już było usłyszeć premierowo podczas szóstej edycji Wodecki Twist 3 czerwca w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, następne w ramach festiwalu Żywiec Męskie Granie. Tym samym rozpoczęła się wyjątkowa współpraca obu projektów muzycznych. – Fuzja dwóch najfajniejszych polskich festiwali jest takim nowym otwarciem, nową przestrzenią, w której – jestem pewna – wszyscy poczujemy się dobrze. I publiczność, i muzycy – mówi dyrektor artystyczna WODECKI TWIST Kasia Wodecka-Stubbs.

Autorem nowych, niebanalnych aranżacji jest gitarzysta, producent, kompozytor i improwizator Kamil Pater. – Ten pomysł narodził się w moim wyobrażeniu, że młody Zbyszek Wodecki, nieznany jeszcze nikomu piosenkarz, przychodzi do mojego studia z propozycją współpracy nad swoimi utworami – mówi Kamil Pater. Zależało mu na tym, aby we współczesnych interpretacjach zachować retro brzmienie, tak pasujące do charakteru Zbigniewa Wodeckiego.

W koncercie w 3mk Arenie Ostrów w Ostrowie Wielkopolskim wezmą udział: Paulina Przybysz, Natalia Grosiak, Wiktor Dyduła, Piotr Odoszewski, Dawid Tyszkowski i Wiktor Waligóra. Zaśpiewają z towarzyszeniem dziewięcioosobowego zespołu pod kierownictwem Kamila Patera.

Data wydarzenia:
2023-09-30
Godzina rozpoczęcia:
19:00