Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek wręczyła w Arenie Ostrów nagrody i wyróżnienia kilkudziesięciu sportowcom, trenerom i działaczom reprezentujących różne dyscypliny sportu.

- Rok 2020 był dziwnym, ale dobrym rokiem dla ostrowskiego sportu - sukcesy sypały się jak z rogu obfitości! Szczególnie dotyczyło to lekkoatletów. Swoje dni chwały mieli także szczypiorniści, sukcesy notowali młodzi żużlowy TŻ Ostrovia, a lotnisko w Michałkowie było stolicą zmagań szybowcowych w kraju, na dodatek z osiągnięciami reprezentantów Aeroklubu Ostrowskiego. Ostrów gościł również najlepsze szachistki w Polsce, które właśnie u nas rywalizowały o tytuły i medale - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

SPORTOWCY

  • Piotr Bury, Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 5 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H,
  • Radosław Oleksy, Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 2 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H  (w klasie F4H),
  • Paweł Idczak, Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 2 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H (w klasie F4G),
  • Bogusław Małota, Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 5 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H (w klasie F4C),
  • Robert Fabjański, Aeroklub Ostrowski, osiągnięcia: 3 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H (w klasie F4C),
  • Bartosz Nowicki, Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 1 miejsce w 6. Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Polski,
  • Łukasz Błaszczyk, Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 3 miejsce w 10. Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie 15 metrowej ,
  • Wiktor Łaciński, Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 3 miejsce w 48. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów i 3 miejsce w OSTRÓW GLIDE Regionalnych Zawodach Szybowcowych w klasie Klub A,
  • Kryspin Bartkowiak, Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk”; osiągnięcia: 4 miejsce na XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych „Śląskie 2020”,
  • Kacper Grzelak, TŻ Ostrovia S.A.; osiągnięcia: 4 miejsce w Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych,
  • Jakub Krawczyk, TŻ Ostrovia S.A.; osiągnięcia: 4 miejsce w Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych,
  • Sebastian Szostak, TŻ Ostrovia S.A.; osiągnięcia: 4 miejsce w Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych,
  • Filip Rybarczyk, Klub Piłki Ręcznej ”Ostrovia”; osiągnięcia: 5 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,
  • Bartosz Opielewicz, Klub Sportowy STAL LA; osiągnięcia: 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4 x100 metrów U16, 26 miejsce Mistrzostwach Polski w skoku w dal U16,
  • Damian Drozdowski, Klub Sportowy STAL LA; osiągnięcia: 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4 x400 metrów U18, 7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4x200 metrów U18, 21 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 800 metrów U18,
  • Michał Jopek, Klub Sportowy STAL LA; osiągnięcia:4 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4 x100 metrów U16 i 20 miejsceMistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U16
  • Olga Kalina, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4 x100 metrów U20,
  • Aleksandra Losy, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4x200 metrów U20 i 6 miejsce Mistrzostwach Polski 400 metrów przez płotki U20, 11 miejsce w  Mistrzostwach Polski w biegu na 400 metrów U20,
  • Jakub Jopek, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U20,
  • Cyprian Adamcio, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U18, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x400 metrów U18, 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 400 metrów U18, 7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4x200 metrów U18, 13 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 300 metrów U18,
  • Lena Dąbrówka, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 8 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 1000 metrów U16,
  • Karol Błaszczak, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U16 i 29 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U16,
  • Robert Gaweł, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4 x400 metrów U 20, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4 x100 metrów U 20, 14 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U 20 oraz 27 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U20,
  • Marcin Karolewski, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia; 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x400 metrów U20, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U20, 6 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U20, 6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4x200 metrów U20, 6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U20,
  • Piotr Rak, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 4 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U16 i 20 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U16,
  • Dawid Grząka, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U18, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 60 metrów U18, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U18,
  • Ewa Piaszczyńska, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 8 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 60 metrów U18, 15 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U18, 24 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U18,
  • Anna Losy, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia:7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4x200 metrów U18, 12 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 1500 metrów U18, 17 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 1000 metrów U18, 35 miejsce w Przełajowych Mistrzostwach Polski w biegu na 3000 metrów U18,
  • Paulina Szczepaniak, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 7 miejsce w  Halowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4x200 metrów U18, 19 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 600 metrów U18, 19 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 1500 metrów U18, 15 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U18,
  • Jakub Tuczyński, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal  U18, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U18, 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal  U18, 
  • Piotr Stempniak, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x400 metrów U20, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U20, 21 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U20,
  • Emilia Twardowska, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia:1 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku wzwyż U16, 12 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U16, 
  • Julia Podruczna, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U16, 14 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U16,
  • Dagmara Adamcio, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia:1 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U16 (rekord Polski), 4 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U16,
  • Jakub Chmielarz, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x400metrów U20, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100metrów U20, 6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4x200 metrów U20, 6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 800 metrów U20, 16 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 1500 metrów U20,
  • Kacper Zimniak, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia:4 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U18, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x400metrów U18, 22 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 400 metrów U18, 
  • Jakub Robotnikowski, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal U18, 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U18, 15 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U18,
  • Natalia Benedykcińska, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal U23, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U23, 5 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w skoku w dal, 8 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w skoku w dal,
  • Kacper Cegła, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100metrów U18, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x400metrów U18, 12 miejsce w Halowych  Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U18, 13 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U18,
  • Kacper Stawicki, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U18, 
  • Dawid Borowski, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 4 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 4000 metrów U23, 6 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 1500 metrów U23,
  • Kacper Adamczak, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 2000 metrów U18, 3 miejsce w Przełajowych  Mistrzostwach Polski w biegu na 5000 metrów U18, 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 3000 metrów U18,
  • Inga Kanicka, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100metrów U16 (rekord Polski), 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U16, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 300 metrów U16,
  • Oliwia Klar, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100metrów U16 (rekord Polski), 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U16, 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 300 metrów U16,
  • Olga Szlachta, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U16, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w wieloskoku U16, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów  U16 (rekord Polski),
  • Piotr Stojanowski, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U18,
  • Roksana Nowak, Ostrowskie Towarzystwo Szachowe; osiągnięcia: 3 miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski Szkół, 5 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół, 3 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół (indywidualne miejsca na szachownicy dziewczęcej),
  • Paweł Piekielny, Ostrowskie Towarzystwo Szachowe; osiągnięcia: 4 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niesłyszących Mężczyzn, 2 miejsce na I Mistrzostwach Świata Niesłyszących ICCD w Szachach, 2 miejsce w I Mistrzostwach Polski Amatorów w Szachach Błyskawicznych kategoria niepełnosprawny, 4 miejsce na I Fide Olimpiadzie Szachowej dla Osób Niepełnosprawnych, 5 miejsce na I Fide Olimpiadzie Szachowej dla Osób Niepełnosprawnych,
  • Paweł Dudziński, Ostrowskie Towarzystwo Szachowe; osiągnięcia: 1 miejsce na III Branżowych Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych,
  • Igor Majcher, Ostrowskie Towarzystwo Szachowe; osiągnięcia: 7 miejsce na Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski Szkół,
  • Beata Adrejczuk, Ostrowskie Towarzystwo Szachowe; osiągnięcia: 2 miejsce na III Branżowych Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych.

TRENERZY - wyróżnieni za wysokie wyniki podopiecznych

  • Marek Walczak, Klub Sportowy Stal LA; uzasadnienie: Natalia Benedykcińska: 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal U23, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U23, 5 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów            w skoku w dal, 8 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów  w skoku w dal; Jakub Robotnikowski: 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal U18, 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U18, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U16 (rekord Polski),
  • Michał Walczak, Klub Sportowy Stal LA; uzasadnienie: Olga Szlachta:1 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U16, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w wieloskoku U16, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U16 (rekord Polski); Julia Podruczna: 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U16; Jakub Tuczyński: 2 miejsce w  Mistrzostwach Polski w skoku w dal  U18, 2 miejsce w  Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U18, 3 miejsce w  Halowych Mistrzostwach Polski w skoku                    w dal U18; Inga Kanicka:1 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U16 (rekord Polski), 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U16, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 300 metrów U16, Emilia Twardowska: 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku wzwyż U16, Dawid Grząka: 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U18, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 60 metrów U18, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U18, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U18, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x400 metrów U20, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x100 metrów U20,
  • Kamila Grzegorowska, Klub Sportowy Stal LA; uzasadnienie: Kacper Adamczak: 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 2000 metrów U18, 3 miejsce w Przełajowych  Mistrzostwach Polski w biegu na 5000 metrów U18, 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 3000 metrów U18,
  • Mariusz Staszewski, TŻ Ostrovia S.A.; uzasadnienie: 4 miejsce w Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych
  • Rafał Stempniak, Klub Piłki Ręcznej “Ostrovia”; uzasadnienie: 5 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,
  • Szymon Pieczewski, Ostrowskie Towarzystwo Szachowe; uzasadnienie: 3 miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół, 7 miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół, 9 miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół,
  • Karol Skarżyński, Aeroklub Ostrowski; uzasadnienie: Piotr Bury: 5 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H, Paweł Idczak: 2 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H (w klasie F4G), Bogusław Małota: 5 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H (w klasie F4C), Robert Fabjański: 3 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H (w klasie F4C),
  • Andrzej Suski, Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk”; uzasadnienie: Kryspin Bartkowiak: 4 miejsce na XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych „Śląskie 2020”.

DZIAŁACZE SPORTOWI

  • Katarzyna Walczak, Klub Sportowy Stal LA,
  • Waldemar Górski, TŻ Ostrovia S.A.,
  • Paweł Staszak, Klub Piłki Ręcznej „Ostrovia”,
  • Katarzyna Majcher-Grzelaczyk, Ostrowskie Towarzystwo Szachowe,
  • Piotr Kucharski, Aeroklub Ostrowski.

Wszystkim gratulujemy wysokich osiągnięć sportowych i życzymy kolejnych sukcesów!